IEREMIA RUSU – TEOLOGIZAREA VACCINULUI ESTE GREȘITĂ ȘI ESTE FĂCUTĂ DE CEI CARE NU CUNOSC SCRIPTURA SAU NU ÎNȚELEG ÎNVĂȚĂTURA BIBLIEI

IEREMIA RUSU - CONFERENTIAR UNIVERSITAR DOCTOR - INSTITUTUL TEOLOGIC TIMOTHEUS BUCURESTI

Duminică 24 Ianuarie 2021 a fost emis un Comunicat prezentat de fratele prezbiter Ieremia Rusu care este și conferențiar universitar doctor în Teologie, rector al Institutului Teologic Timotheus (ITT) din București. Se recomandă ca orice creștin să asculte cu atenție acest Comunicat cu privire la un subiect mai actual ca oricând în contextul pandemic sever declanșat de coronavirusul SARS-CoV2. Tema principală: vaccinul anti SARS-CoV2. Concluzia: Teologizarea vaccinului anti SARS-CoV2 este greșită și este făcută de cei care nu cunosc Sfânta Scriptură sau nu înțeleg învățătura Bibliei. Să urmărim împreună acest material video cu durata de 8 minute pentru a trage concluziile care se impun. Bunul Dumnezeu să ne dea călăuzire și înțelepciune în aceste zile în care trebuie să luăm o decizie!