BISERICA ANTIOHIA OFERA ADAPOST REFUGIATILOR UCRAINIENI
BISERICA ANTIOHIA OFERA ADAPOST REFUGIATILOR UCRAINIENI

CONFERINȚA ZONALĂ DE TINERET ȘI ADOLESCENȚI

BISERICA ANTIOHIA DUPA TERMINAREA CONFERINTEI DE TINERET SI ADOLESCENTI 14 MAI 2022

Sâmbătă, 14 Mai 2022, a fost organizată Conferința Zonală de Tineret și Adolescenți la Biserica Antiohia din București.

După doi ani de pandemie în care nu s-au putut organiza întâlniri zonale și naționale, 130 de tineri și adolescenți din București, Giurgiu, Teleorman și Călărași s-au bucurat de părtășie, de închinare prin cântări, de jocuri și de un mesaj relevant pentru vremurile în care trăim.

Tema întâlnirii a fost “Tehnologia: prieten sau dușman de temut” care a fost prezentată de fratele Mihai Ciopașiu Jr. În cadrul sesiunii au fost prezentate atât aspectele pozitive și utile ale tehnologiei dar și cum aceasta poate deveni un dușman de temut dacă este folosită fără înțelepciune. Tinerii au fost îndemnați să folosească tehnologia și internetul sub autoritatea Domnului Iisus Hristos.

În cadrul conferinței au fost premiați tinerii și adolescenții care au câștigat olimpiada biblică zonală organizată în luna aprilie la Biserica Antiohia. Suntem mulțumitori lui Dumnezeu pentru dedicarea tinerilor și adolescenților și pentru interesul pe care îl au pentru Sfânta Scriptură!

CONFERINTA ZONALA DE TINERET SI ADOLESCENTI

BISERICA ANTIOHIA A GAZDUIT CONFERINTA PENTRU TINERI SI ADOLESCENTI - 14 MAI 2022

GRUP DE INCHINARE LA CONFERINTA DE TINERET SI ADOLESCENTI BISERICA ANTIOHIA 14 MAI 2022

VIRGIL DANICIUC ACORDA PREMIU LUI TIMI CHELU LA CONFERINTA DE TINERET SI ADOLESCENTI 14 MAI 2022