SERVICIUL DE ÎNCHINARE SUSȚINUT ÎN SPAȚIU DESCHIS DUMINICĂ DIMINEAȚA 24 MAI 2020

serviciul de inchinare de duminica dimineata a fost sustinut in curtea bisericii antiohia - 24mai2020

Cu ajutorul lui Dumnezeu, Biserica Antiohia a putut relua serviciile de închinare de duminică dimineață dar nu în interiorul locașului de cult ci în spațiu deschis (afară în curtea Bisericii) conform dispozițiilor specifice stării de alertă decretate de autorități în contextul pandemiei actuale. Credincioșii au respectat regulile de distanțare fizică și au purtat mască de protecție. Este pentru prima dată când frații și surorile s-au putut bucura să primească din nou Masa Domnului după atât de mult timp. Au predicat frații prezbiteri Eugen Lupu și Mihai Ciopașiu. Cine nu a putut fi prezent la serviciul de închinare și cine n-a putut participa nici la transmisiunea live realizată prin intermediul aplicației Zoom, poate vizualiza mai jos înregistrarea video completă.

Slăvit să fie Numele Domnului!