INSTITUTUL TEOLOGIC TIMOTHEUS – FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE A PROMOȚIEI 2016

INSTITUTUL TEOLOGIC CREȘTIN DUPĂ EVANGHELIE TIMOTHEUS

Sâmbătă 25 IUNIE 2016 în sala de cult a Bisericii Antiohia din București. O zi binecuvântată de Dumnezeu și o frumoasă amintire pentru toți studenții promoției 2016 care au absolvit Institutul Teologic Creștin după Evanghelie “Timotheus”. Bunul Dumnezeu să-i binecuvânteze atât pe studenți, cât și pe profesorii care i-au pregătit pe aceștia pentru a duce mesajul Evangheliei până la marginile pământului! Să nu uităm nicicând să-i sprijinim în rugăciune pe acești slujitori ai Domnului care au răspuns chemării cerești de a studia teologia și de a se pregăti cum se cuvine în vederea câștigării sufletelor pentru Hristos! România se prăbușește moral și spiritual. Avem nevoie mai mult ca niciodată de învățători, evangheliști și păstori care să ne împărtășească din Cuvântul Sfânt al lui Dumnezeu.