FRATELE COSTICĂ PALCĂU A FOST FELICITAT ȘI SĂRBĂTORIT DE MINISTERUL APĂRĂRII NAȚIONALE CU OCAZIA ÎMPLINIRII VÂRSTEI DE 100 DE ANI

tortul onomastic primit de fratele costica palcau din partea armatei romane la aniversarea varstei de 100 ani 7iulie2016

Cu ocazia împlinirii frumoasei vârste de 100 de ani, scumpul nostru frate Costică Palcău (veteran de război cu grad de locotenent în retragere) a fost felicitat și sărbătorit de câțiva reprezentanți ai Ministerului Apărării Naționale care l-au vizitat la domiciliu chiar în ziua sa de naștere. Oficialii respectivi au dorit să-și exprime respectul deosebit față de fratele nostru întru Hristos și au fost onorați să-l asculte, împărtășindu-le câte ceva din experiența dumnealui de viață.
Apoi i-au dăruit un buchet superb de flori și un tort din ciocolată după care au imortalizat aceste momente emoționante prin câteva fotografii memorabile pe care le veți putea vedea în galeria foto de mai jos.

Fratele Costică Palcău este văduv deoarece soția dumnealui (sora Virginia) a trecut în veșnicie relativ recent. Cu atât mai mult, vizita celor de la Ministerul Apărării Naționale a fost binevenită și foarte inspirată. La acest moment aniversar unic au mai participat și sora Cristina Mitrea împreună cu soțul ei Dan. După cum probabil știți, fratele Dan Mitrea este secretarul Uniunii Bisericilor Creștine după Evanghelie din România.

Despre fratele Costică Palcău ne aducem aminte cu mult drag pentru că a slujit Domnului cu credincioșie în calitate de diacon, atât în vechea Biserică Creștină după Evanghelie “Dragoș Vodă”, cât și în micuța Biserică Creștină după Evangheliei „Vâltoarei” din București. Iată că bunul Dumnezeu a îngăduit ca dânsul să depășească vârsta celor tari și să ajungă la 100 de ani. Slăvit să fie Numele Domnului pentru că unii dintre noi am fost binecuvântați prin faptul că l-am cunoscut personal pe acest om deosebit al lui Dumnezeu!

Să urmărim împreună galeria foto preluată de pe site-ul Ministerului Apărării Naționale!
Recunosc că am fost foarte plăcut impresionat. Sper că veți fi și dumneavoastră.

fratele costica palcau este salutat de reprezentantul ministerului apararii nationale la implinirea varstei de 100 ani 7iulie2016
fratele costica palcau stand de vorba cu reprezentantul ministerului apararii nationale la implinirea varstei de 100 ani 7iulie2016
fratele costica palcau se bucura pentru tortul onomastic primit la aniversarea frumoasei varste de 100 ani 7iulie2016
fratele costica palcau impreuna cu nepoata cristina mitrea si sotul acesteia la aniversarea varstei de 100 ani 7iulie2016