CONFERINȚA REGIONALĂ DE TINERET “PASIUNE PENTRU ÎMPĂRĂȚIE”

CONFERINTA REGIONALA DE TINERET PASIUNE PENTRU IMPARATIE

Biserica Antiohia a găzduit astăzi Conferința Regională de Tineret a bisericilor Creștine după Evanghelie din Sudul și Estul României. 300 de participanți s-au bucurat astăzi de o zi binecuvântată prin părtășie, cântare și ascultarea Cuvântului lui Dumnezeu. Tema întâlnirii a fost “Pasiune pentru Împărăție” și a fost prezentată de Cătălin Miron și Andrei Pânzaru.

De asemenea, fratele lector universitar doctor Elisei Rusu a vorbit despre importanța bunei pregătiri a tinerilor creștini evanghelici, accentuând asupra faptului că aceștia se pot înscrie la examenul de admitere la Institutul Teologic Creștin după Evanghelie “Timotheus” din București. Studiul Sfintei Scripturi are un rol deosebit atât pentru a crește în cunoașterea Domnului Iisus Hristos, cât și în formarea profesională și dezvoltarea caracterului creștin. Teologia trebuie să facă parte din educația noastră dacă vrem să creștem din punct de vedere spiritual și să ajungem buni slujitori ai lui Dumnezeu. Societatea românească și bisericile noastre evanghelice au o nevoie disperată de OAMENI EDUCAȚI, oameni bine formați din punct de vedere doctrinar, a mai precizat fratele Elisei Rusu.

Și fratele vicepreședinte Răzvan Neagu a spus că își dorește foarte mult ca tinerii să descopere pasiunea pentru Împărăția lui Dumnezeu și le-a recomandat să se înscrie la Institutul Teologic Timotheus, fiind esențială participarea la un program organizat de studiu care are un rol deosebit de important pentru că structurează cunoștințele și pune bazele unei bune educații.

În cadrul întâlnirii au fost premiați și participanții concursului “Read and Win” organizat de Zonalul București în luna aprilie. Următoarea întâlnire regională va fi organizată în toamnă la Ploiești.

conferinta regionala de tineret pasiune pentru imparatie 1

conferinta regionala de tineret pasiune pentru imparatie 2

conferinta regionala de tineret pasiune pentru imparatie 3

ADMITERE INSTITUTUL TEOLOGIC TIMOTHEUS CRESTIN DUPA EVANGHELIE 2023

By Admin

Ce faci pentru tine, piere odată cu tine! Ce faci pentru alții... rămâne!

Related posts

Leave a Comment (Postează un comentariu!)

error: Conținutul web este protejat! Content is protected!
BISERICA ANTIOHIA OFERA ADAPOST REFUGIATILOR UCRAINIENI
TINERII BISERICII CRESTINE DUPA EVANGHELIE ANTIOHIA DIN BUCURESTI
COPII DIN BISERICA CRESTINA DUPA EVANGHELIE ANTIOHIA
COPIII BISERICII ANTIOHIA CANTA DESPRE MARETIA LUI DUMNEZEU
MIREASA INSOTITA DE TATAL EI IN BISERICA ANTIOHIA" alt="MIREASA INSOTITA DE TATAL EI IN BISERICA ANTIOHIA
DOI TINERI CREDINCIOSI SE CASATORESC LA BISERICA CRESTINA DUPA EVANGHELIE ANTIOHIA BUCURESTI
DOI TINERI CRESTINI EVANGHELICI SE CASATORESC IN BISERICA ANTIOHIA
BINECUVÂNTAREA COPILAȘILOR ÎN BISERICA ANTIOHIA
FRATII SI SURORILE IN HRISTOS SE BUCURAU IMPREUNA IN BISERICA ANTIOHIA - 2 SEPTEMBRIE 2007
CRISTI TEPES FOTOGRAFIAT LA BISERICA CRESTINA DUPA EVANGHELIE ANTIOHIA BUCURESTI 20 IULIE 2012
ANDREI LUPU IUBESTE MULT BISERICA ANTIOHIA DIN BUCURESTI
BELLA CIOPASIU ESTE PIANIST IN BISERICA CRESTINA DUPA EVANGHELIE ANTIOHIA
FOSTA CAMERA DE CONTROL SUNET LUMINI A BISERICII ANTIOHIA - 5 APRILIE 2008
BISERICA ANTIOHIA LA ORELE 23.40 CAND TOTI CREDINCIOSII SE AFLAU ACASA CU EXCEPTIA OPERATORULUI DE SUNET
BISERICA ANTIOHIA OFERA ADAPOST REFUGIATILOR UCRAINIENI
PlayPause
previous arrow
next arrow