BISERICA „MARANATA” GĂISENI A FOST INAUGURATĂ

BISERICA CRESTINA DUPA EVANGHELIE MARANATA GAISENI

Duminică, 7 Mai 2023, a fost o zi de sărbătoare pentru Biserica Creștină după Evanghelie „Maranata” din Găiseni, județul Giurgiu. După 6 ani de rugăciuni, de provocări, de muncă și dedicare, Casa de Rugăciune din Găiseni a fost inaugurată.

Fratele prezbiter Marin Prisăcariu a prezentat câteva momente cheie ale procesului construcției în care Domnul a intervenit în mod minunat și în toate provocările a răspuns cu credincioșie. Fratele prezbiter Cornel Haureș, Președintele Uniunii Bisericilor Creștine după Evanghelie și fratele Dan Mitrea, Secretar General al UBCE, s-au alăturat fraților Norie din Irlanda, Eugen Lupu și Dan Matei, în încurajarea bisericii și în provocarea zidirii clădirii duhovnicești care este alcătuită din pietre vii.

La serviciul de inaugurare au participat și membri ai bisericilor Antiohia, Agape și Izbânda și ale altor biserici din zonă. Pentru Biserica Antiohia, care a fost de la început alături de acest demers, lucrarea de la Găiseni, coordonată de fratele prezbiter Marin Prisăcariu, este o confirmare a modului minunat în care Domnul lucrează și binecuvântează slujirea făcută cu credincioșie și dedicare!

FOTOGRAFIILE DE MAI JOS SE DERULEAZĂ AUTOMAT LA 8 SECUNDE SAU MANUAL ↓

BISERICA CRESTINA DUPA EVANGHELIE MARANATA GAISENI FOTO 1
DAN MITREA SECRETAR GENERAL UNIUNEA BISERICILOR CRESTINE DUPA EVANGHELIE DIN ROMANIA
CORNEL HAURES PRESEDINTE UNIUNEA BISERICILOR CRESTINE DUPA EVANGHELIE DIN ROMANIA