CERERE PRIN CARE PĂRINTELE SOLICITĂ ȘCOLII ÎNSCRIEREA ELEVULUI LA ORELE DE RELIGIE ALE BISERICII CREȘTINE DUPĂ EVANGHELIE

(foto: ziarullumina.ro)

Ar fi foarte indicat ca nu numai pe acest site ci și pe toate celelalte site-uri ale Bisericilor Creștine după Evanghelie din România să fie publicat acest model de cerere tip prin care orice părinte poate să solicite oficial unității de învățământ înscrierea copilului său (elevului) la orele de Religie ale Bisericii Creștine după Evanghelie din România.

Nu este normal ca unui elev care provine dintr-o familie Creștină după Evanghelie să i se impună la școală teologia ortodoxă și ca să se rezolve din start această problemă delicată, punem la dispoziția părinților acest model de cerere tip, conform legislației în vigoare.

Pentru cine nu știe, SIIR este Sistemul informatic integrat al învățământului din România.

Cerere tip prin care părintele solicită școlii înscriere elev la orele de religie Biserica Crestină după Evanghelie din România

Cererea tip de mai sus poate fi descărcată și salvată de pe următorul link în vederea printării: