BISERICA ANTIOHIA VĂ INVITĂ LA CURSUL DE INSTRUIRE A LIDERILOR DE ADOLESCENȚI ORGANIZAT ÎN SEPTEMBRIE ȘI OCTOMBRIE 2019

CURS INSTRUIRE LIDERI ADOLESCENȚI SUSȚINUT DE ASOCIAȚIA MISIONARĂ PENTRU EDUCAREA COPIILOR

Asociația Misionară pentru Educarea Copiilor (AMEC) organizează în Biserica Creștină după Evanghelie Antiohia din București, pe durata a trei sâmbete din lunile septembrie și octombrie 2019, cursul Instruirea Liderilor de Adolescenți (ILA). Dacă lucrezi cu adolescenții și vrei să fii instruit și echipat mai bine pentru această lucrare, atunci acest curs este exact ceea ce ai nevoie.

Cursul se va desfășura pe durata a trei sâmbete (21 septembrie 2019 / 12 octombrie 2019 / 19 octombrie 2019)
între orele 09.00 – 18.10
iar masa este servită în cadrul cursului.

Știm că trăim într-o lume extrem de ocupată, și este dificil să găsim timp pentru a investi în instruire, de aceea am concentrat cursul în 3 zile pline.

Cei ce participă la toate orele de curs și susțin toate probele practice vor primi o Diplomă.

INVATA PE COPIL CALEA PE CARE TREBUIE SA MEARGA

(foto: ameccef.com)

Locul unde se va desfășura cursul ILA:

BISERICA CREȘTINĂ DUPĂ EVANGHELIE ANTIOHIA
Strada Episcopul Radu 53-55, sector 2, București

Echipa de predare din partea AMEC-ului:
Cosmin și Tatiana Brezoaie / Teo Ene

Pentru mai multe informații, puteți să-l contactați pe unul dintre organizatori:

Persoana de contact Biserica Antiohia: Cristian Gușă 0733-153932
Persoană de contact AMEC: Teo Ene 0740-663821

Taxa pentru curs este de 100 lei şi include instruirea, materialul pentru curs și masa de prânz sâmbăta.

Apasă AICI pentru a te înscrie la curs, sau contactează-l pe Teo Ene pentru mai multe informații.

Dumnezeu să te binecuvânteze!

ASCULTĂ RADIO VESTEA BUNĂ PENTRU COPII (CLICK PE BANNERUL DE MAI JOS!)

RADIO VESTEA BUNĂ PENTRU COPII