RADU OPREA – MAREA ÎNSĂRCINARE

RADU OPREA - PASTOR BISERICA BAPTISTA EMANUEL TIMISOARA

Fratele Radu Oprea a fost pastorul Bisericii Baptiste Betania “Popa Rusu” din București iar începând din 26 martie 2017 slujește ca pastor al Bisericii Baptiste “Emanuel” din Timișoara. În urmă cu câțiva ani, a fost invitat să predice Cuvântul Sfânt al Domnului la amvonul Bisericii noastre. M-am gândit că este bine să reascultăm cu toții această predică mai veche, un mesaj deosebit pe care l-am intitulat “MAREA ÎNSĂRCINARE” (Matei 28.19-20). Să ascultăm Cuvântul lui Dumnezeu cu inimile deschise!

By Admin

Ce faci pentru tine, piere odată cu tine! Ce faci pentru alții... rămâne!

Related posts

Leave a Comment (Postează un comentariu!)

error: Conținutul web este protejat! Content is protected!
Suntem o comunitate de credincioși dedicați să-L cunoaștem, să-L iubim și să-L slujim pe Dumnezeu, fiind martori ai puterii Sale transformatoare și influențând viețile celor din jur prin exemplul personal, pentru a-i aduce la o relație autentică cu Domnul nostru Iisus Hristos.