CURĂȚENIE ÎN CARTIER – ACȚIUNE DE ECOLOGIZARE

CURATENIE IN CARTIER

Pe 20 aprilie 2024, împreună cu circa 30 de persoane din Biserica Antiohia cu vârste între 10 și 78 de ani, am participat la o acțiune de ecologizare în cartierul bisericii.

A fost o bună ocazie:

– Să ardem niște calorii făcând ceva productiv

– Să fim o bună mărturie pentru vecinii noștri din cartier, să vorbim cu ei, și să-i invităm la biserică

– Să avem părtășie la masa de prânz

Tot aşa să lumineze şi lumina voastră înaintea oamenilor, ca ei să vadă faptele voastre bune şi să slăvească pe Tatăl vostru, care este în Ceruri.” (Matei 5:16)

CURATENIE IN CARTIER - FOTO 1

CURATENIE IN CARTIER - FOTO 2