Pentru mulți, sărbătorile sunt o nouă ocazie pentru excese și dezmăț (orientare către propria persoană)
Dar pentru cei care au înțeles adevărata semnificație a Paștelui, este o nouă oportunitate de a face bine (orientare către ceilalți)
În aceste zile Îl sărbătorim pe Domnul nostru Iisus Hristos, care S-a dăruit pe Sine pentru binele tuturor, oferindu-ne cel mai bun exemplu de dragoste și altruism.
„Căci Fiul omului n-a venit să I se slujească, ci El să slujească și să-Și dea viața ca răscumpărare pentru mulți.” (Marcu 10:45)
Tu cum sărbătorești Paștele?!?


















