CORNEL HAUREȘ – MESAJ SĂRBĂTOAREA ÎNVIERII DOMNULUI

DOMNUL HRISTOS A MURIT LA CRUCE PENTRU PACATELE NOASTRE

Cu ocazia Sărbătorii Învierii Domnului nostru Iisus Hristos, fratele prezbiter Cornel Haureș (președintele Uniunii Bisericilor Creștine după Evanghelie din România) a transmis un scurt mesaj prin care le-a amintit tuturor credincioșilor faptul că în Domnul Hristos avem viața, lumina și pacea. Datorită Mântuitorului, noi ne bucurăm astăzi de privilegiul de a fi copii ai lui Dumnezeu. Paștele ne vorbește despre bunătatea lui Dumnezeu, despre îndelunga lui răbdare, despre tot ceea ce este frumos clădit în viața noastră. Să-I mulțumim lui Dumnezeu pentru toate lucrurile și să ne bucurăm de tot ceea ce El ne oferă! Să fim recunoscători Domnului pentru toate lucrurile! Să ne aducem întotdeauna aminte de ceea ce a făcut Domnul Hristos la cruce pentru noi! Hristos a înviat! Slăvit să fie Dumnezeu în mijlocul nostru! Fiți binecuvântați!