BISERICA ANTIOHIA REIA SERVICIILE DE ÎNCHINARE EXCLUSIV ONLINE

BISERICA ANTIOHIA BUCURESTI REIA SERVICIILE DE INCHINARE EXCLUSIV ONLINE

Frați și surori, cu bucurie vă anunțăm că începând de duminică 22 martie 2020, orele 10:00 reluăm serviciile de închinare ale Bisericii Antiohia, prin VIDEOCONFERINȚĂ, pe întreaga durată a interdicției de a organiza slujbele în clădirea Bisericii. Vă veți putea conecta doar în momentul începerii transmisiunii video live (duminică 10.00-11.30 și 18.00-19.30 respectiv joi 18.00-19.30)

INSTRUCȚIUNI PENTRU PARTICIPARE LA VIDEOCONFERINȚĂ
(VEȚI PUTEA FI VĂZUȚI DE TOȚI CEILALȚI DACĂ AVEȚI CAMERĂ WEB LA CALCULATOR SAU DACĂ FOLOSIȚI LAPTOP, TABLETĂ SAU SMARTPHONE!)

→ Dacă folosiți un computer sau un laptop, apăsați linkul conferinței (https://zoom.us/wc/3845350587/join) și veți putea participa direct din browser (recomandat GOOGLE CHROME) sau veți putea instala aplicația Zoom.

Detalii participare direct din browserul Google Chrome:

1. Click stânga pe linkul https://zoom.us/wc/3845350587/join
2. Click stânga pe butonul albastru I AGREE
3. Click stânga în rubrica YOUR NAME ca să vă scrieți prenumele și numele iar apoi click stânga pe butonul albastru JOIN după care așteptați să se realizeze conectarea online la transmisiunea video LIVE.

NOTĂ:
VIDEOCONFERINȚA NU POATE FI ACCESATĂ CU BROWSERELE MICROSOFT EDGE SAU INTERNET EXPLORER IAR ÎN BROWSERUL MOZILLA FIREFOX E POSIBIL SĂ NU AVEȚI SUNET. DECI FOLOSIȚI DOAR GOOGLE CHROME!

→ Dacă folosiți un smartphone, descărcați aplicația ZOOM Cloud Meetings din Magazinul Play sau din App Store, și conectați-vă la ID-ul Bisericii noastre: 384 535 0587

* Când apare mesajul This meeting has been ended by host înseamnă că transmisiunea video live a serviciului de închinare (videoconferința) a luat sfârșit.

Fiți binecuvântați de Dumnezeu!